Türkiye’deki Odadan Kaçış Oyunları

Bu yazı 9.969 kez görüntülendi.

Odadan Kaçış Oyunları Türkiye

Merhaba,

Enigma’nın odadan kaçış oyunlarını oynadınız ve beğendiyseniz sizi bu konsepti uygulayan diğer arkadaşlarımızla tanıştırmaktan memnun oluruz. Biz Enigma ekibi olarak ilk günden itibaren kendimiz de kaçış oyunlarının bir tiryakisiyiz. Bu sebeple sürekli yeni oyunları takip etmeye ve vakit buldukça da oynamaya çalışıyoruz. Şu ana kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Isparta, Aydın ve Manisa’daki oyunları deneyimleyebildik fakat diğer şehirleri de çok merak ediyoruz. Aşağıdaki listede şu ana kadar bilgilerine ulaşabildiğimiz oyunları listeledik. Bu liste oynadığımız veyahut tavsiye ettiğimiz oyunların listesi değil daha çok tüm Türkiye’deki oyunların listelendiği bir rehber olma niteliğini taşır. Listede görmek istediğiniz oyunları bize iletişim kısmından iletebilirsiniz.

Keyifli oyunlar!

İstanbul Avrupa Yakası

  1. Adrenalistt – http://www.adrenalistt.com
  2. Agelidis Ailesi – http://www.agelidisailesi.com
  3. Akıl Oyunları Kulübü – http://www.akiloyunlarikulubu.com
  4. Altın Kelepçe – http://www.altinkelepce.org
  5. Anahtar Oda – http://www.anahtaroda.com
  6. Apartmind – http://istanbul.apartmind.com
  7. Bee Escape – http://www.beeescape.com
  8. Cage404 – http://www.cage404.com
  9. Crime – http://www.crimeevdenkacis.com
  10. Depodakiler – http://www.depodakiler.com
  11. Enigma Room Escape – http://www.enigmaroomescape.com
  12. Escape Planet – http://www.escapeplanet.com
  13. Escapist – http://www.escapist.com.tr
  14. Evdenfirar – http://www.evdenfirar.com
  15. Excape – http://www.excape.com.tr
  16. Exit Concept – http://www.exitconcept.com
  17. Exit İstanbul – http://www.exitistanbul.com
  18. Exit Run – http://www.exitrun.com
  19. Firar İstanbul – http://www.firaristanbul.com
  20. Good Lock Games – http://www.goodlockgames.com
  21. Halloween Escape – http://www.halloweenescaperoom.com
  22. Istrapped – http://www.istrapped.com
  23. Jumanjist – http://www.jumanjist.com
  24. Kaç İstanbul – http://www.kacistanbul.com
  25. Kaçış Hanı – http://www.kacishani.com
  26. Kafes Game – http://www.kafesgame.com
  27. Keep Locked – http://www.keeplocked.com
  28. Kripto Crime – http://www.kriptocrime.com
  29. Kriptomania – http://www.kriptomania.com
  30. Lanetli Ev – http://www.lanetliev.com
  31. Lock Hunt – http://www.lockhunt.com
  32. Locked In – http://istanbul.lockedin.net
  33. Logout – http://www.logoutist.com
  34. Mazeup – http://www.mazeup.com
  35. Numara 13 – http://www.numara13.com
  36. Odadan Kaçış – http://www.odadankacis.com
  37. Ortaköy Korku Evi – http://www.ortakoykorkuevi.com
  38. Paradigma Escape Room – http://www.paradigmaescaperoom.com
  39. Phobia – http://www.phobia.com.tr
  40. Pinhane – http://www.pinhane.com
  41. Seninmaceran – http://www.seninmaceran.com
  42. Tescaper – http://www.tescaper.com
  43. Tezzgah – http://www.tezzgah.com
  44. Trap İstanbul – http://www.trapistanbul.com
  45. Unlock – http://www.unlock.com.tr
  46. Vesvese – http://www.vesvesebesiktas.com
  47. Quest İstanbul – http://www.questistanbul.com

İstanbul Anadolu Yakası

  1. Araf – http://www.araftayiz.com
  2. Bir Numaralı Daire – http://www.birnumaralidaire.com
  3. Büyük Firar – http://www.buyukfirar.com
  4. Cinnet – http://www.cinnetkorkuevi.com
  5. Clues İstanbul – http://www.cluesistanbul.com
  6. Crypt Locked – http://www.cryptlocked.com
  7. Çıkış Kapısı – http://www.cikiskapisi.com
  8. Dabbe – http://www.dabbeevdenkacis.com
  9. Defuse The Bomb – http://www.defusebomb.com
  10. Escape34 – http://www.escape34.com
  11. Escape Cadde – http://www.escapecadde.com
  12. Escape Lock – http://www.escapelock.com
  13. Evden Kurtul – http://www.evdenkurtul.com
  14. Exist – http://www.exist.kim
  15. Exit Calibur – http://www.exitcalibur.com
  16. Exorcistanbul – http://www.exorcistanbul.com
  17. Fak The Game – http://www.fakthegame.com
  18. Fearist – http://www.thefearist.com
  19. Gate Off – http://www.gateoff.com
  20. Gizemli Ev – http://www.gizemliev.com
  21. Gizemli Müze – http://www.gizemlimuze.com
  22. Görevin – http://www.gorev.in
  23. Haunting House – http://www.hauntinghousegame.com
  24. İstcape – http://www.istcape.com
  25. Kaçan Kaçana – http://www.kacankacana.com
  26. Kaçış Yolu – http://www.kacisyolu.com
  27. Kaçıyoroom – http://www.kaciyoroom.com
  28. Kadıköy Tımarhanesi – http://www.kadikoytimarhanesi.com
  29. Karantina – http://www.karantina.com.tr
  30. Kilitist – http://www.kilitist.com/
  31. Korku Kapanı – http://www.korkukapani.com
  32. Korkudoor – http://www.korkudoor.com
  33. Kusursuz Kaçış – http://www.kusursuzkacis.com
  34. Muamma – http://www.muammaoyun.com
  35. Okuldan Kaçış – http://www.okuldankacis.com
  36. On Üçüncü Cuma – http://www.onucuncucuma.com
  37. Paranoya – http://www.paranoyaoyunu.com
  38. Panic House – http://www.thepanichouse.com
  39. Purgatory – http://www.purgatoryistanbul.com
  40. Scream House – http://www.screamhousetr.com
  41. Sihirbazın Laneti – http://www.sihirbazinlaneti.com
  42. Testere Kaçış – http://www.testerekacis.com
  43. The Dark House – http://www.thedarkhousegame.com
  44. The Door 5 – http://www.thedoor5.com
  45. The Patronn – http://www.thepatronn.com
  46. The Rec – http://www.therecist.com
  47. The Room Türkiye – http://www.theroomturkiye.com
  48. The Victim – http://www.thevictim.net
  49. Trap 34 – http://www.trap34.com
  50. Trapped Theory – http://www.trappedtheory.com
  51. Turbulence – http://www.turbulence.biz
  52. Tuzak – http://www.tuzak.com
  53. Zincir – http://www.bizikilitlitutamazlar.com
  54. WeLegends – http://www.welegends.com

Ankara

  1. 4ESC – http://www.4esc.net
  2. Alcatraz – http://www.alcatraztr.com
  3. Ankara Odadan Kaçış – http://www.ankaraodadankacis.com
  4. Apartment 06 – http://www.apartment06.com
  5. Araf House – http://www.araf.house
  6. Asma Kilit Ankara – http://www.asmakilitankara.com
  7. C-Lock – http://www.c-lock.net
  8. Cryptic Room – http://www.crypticroom.com
  9. Detectrap – http://www.detectrap.com
  10. Esc Kaçış – http://www.kacis.biz
  11. Escape Planet – http://www.escapeplanet.com
  12. Escapee – http://www.escapee.info
  13. Game Of Locks – http://www.gameoflocks.com
  14. Gölge Diyar – http://www.golgediyar.com
  15. Hint Hunt Ankara – http://www.hinthuntankara.com
  16. I Quit  – http://www.iquitankara.com
  17. Kaçak – http://www.kacakankara.com
  18. Kilitli Odalar – http://www.kilitliodalar.com
  19. Korkudoor – http://www.korkudoor.com
  20. Kripto Ankara – http://twww.kriptoankara.com
  21. Kuytu – http://www.kuytuevdenkacis.com
  22. LockedIn – http://www.lockedin.net
  23. Noscape – http://www.noscape.com
  24. Numara 13 – http://www.numara13.com
  25. Odd-a – https://www.facebook.com/oddaescapehouse
  26. Oda Ankara – http://www.nebuoda.com
  27. Odadan Kaçış –  http://www.odadankacis.com
  28. Panik Odası – http://www.panikodasi.com.tr
  29. Room Escape Ankara – http://www.roomescapeankara.com
  30. Room Project – http://www.roomproject.co
  31. Samanlıkta İğne – http://www.samanliktaigne.net
  32. Secrete House – http://www.secret-house.com
  33. Sherlock Ankara – http://www.sherlockankara.com
  34. The Password – http://www.the-password.com
  35. ThEscape – http://www.thescape.org
  36. Track The Key – http://www.trackthekey.com
  37. Tutsak – http://www.tutsakankara.com
  38. X-it Turkey – http://www.xitturkey.com
  39. Zamana Karşı – http://www.zamanakarsi.com

İzmir

  1. BBG Evi – http://www.bbgevi.com
  2. CLoak and Dagger House – http://www.cloakanddagger.house
  3. Daire35 – http://www.daire35.com
  4. Deadlock House – http://www.deadlockhouse.com
  5. Escape İzmir – http://www.escapeizmir.com
  6. Firari – http://www.firari.com.tr
  7. Good Locked – http://www.goodlocked.com
  8. Istrapped – http://www.istrapped.com
  9. İzmystic – http://www.izmystic.com
  10. Kaçış Evi – http://www.kacisevi.com
  11. Klostrofobi – http://www.klostrofobigame.com
  12. Kumpass – http://www.kumpass.com
  13. Mind Password – http://www.mindpassword.com
  14. Last Exit – http://www.lastexitizmir.com
  15. Locked Doors – http://www.lockedoors.com
  16. LockedIn – http://www.lockedin.net
  17. No.9 – http://www.nodokuz.com
  18. Pandora’nın Evi – http://www.pandoraninevi.com
  19. Paniq Evi – http://www.paniqevi.com
  20. Secret Trap – http://www.secrettrap.com

Eskişehir

  1. Esaret – http://www.esaret.org
  2. ESKcapeGames – http://www.eskcapegames.com
  3. Exengames : Save US! – http://www.exengames.com
  4. KilitliOda – http://www.kilitlioda.com
  5. Kriptesk – http://www.kriptesk.com
  6. LockedIn – http://www.lockedin.net
  7. Maze Up – http://eskisehir.mazeup.com
  8. Paradoks – http://www.eskisehirparadoks.com
  9. Shark – http://www.eskisehirkacisevi.com
  10. Reality Games – http://www.realitygamestr.com

Antalya

  1. Antalya Escape – http://www.antalyaescape.com
  2. Apartmind – http://www.apartmind.com
  3. Clues Antalya – http://www.cluesantalya.com
  4. Escape House Games – http://www.escapehousegames.com
  5. Incredible Escape – http://www.incredibleescape.com
  6. İskelet Anahtar – http://www.iskeletanahtar.com
  7. Kilit.in – http://www.kilit.in
  8. LockedIn – http://www.lockedin.net
  9. Maze Up – http://antalya.mazeup.com
  10. The Şifre – http://www.thesifre.com

Bursa

  1. Apartmind – http://www.apartmind.com
  2. Bloody House – http://www.bloodyhouse.com
  3. Escape Planet – http://www.escapeplanet.com
  4. Exit – http://www.bursaexit.com
  5. Homexit – http://www.homexit.com
  6. Kapan X – http://www.kapanx.com
  7. Odadan Firar FSM – http://www.odadanfirarfsm.com
  8. Zindan – http://www.zindanbursa.com

Adana

  1. Apartmind – http://adana.apartmind.com
  2. Code – http://www.codeadana.com
  3. Timebox – http://www.timeboxtr.com
  4. Yanlış Alarm – http://www.edeaktiviteleri.com

Mersin

  1. Enigmanya – http://www.enigmanya.com
  2. LockedIn – http://www.lockedin.net
  3. Sherlocked – http://www.sherlockedmersin.com

Konya

  1. Breakoutt – http://www.breakoutt.com
  2. Escape Konya – http://www.escapekonya.com
  3. Sinan’ın Gizemi – http://www.sinaningizemi.com
  4. Kusursuz Plan – http://www.kusursuzplan.com

Afyon

  1. Kusursuz Kaçış – http://afyon.kusursuzkacis.com
  2. LockedIn – http://www.lockedin.net

Muğla

  1. Hotel Room Escape – http://www.hotelroomescape.com
  2. U Locked – http://www.ulocked.com
  3. Asmosfear – http://www.atmosfearmarmaris.com

Kocaeli

  1. Runaway555 – http://www.runaway555.com
  2. The Game Home – http://www.thegamehome.com
  3. Get Out – http://www.getoutizmit.com

Hatay

  1. LockedIn – http://www.lockedin.net
  2. Sherlock – http://www.sherlockantakya.com

Denizli

  1. Şifreyi Çöz – http://www.solvethepassword.com

Isparta

  1. The Kapan – http://www.thekapan.com

Samsun

  1. Gizli Anahtar – http://www.gizlianahtar.com

Manisa

  1. Deşifre – http://www.desifremanisa.com

Trabzon

  1. The Lost Key – http://www.thelostkey.org

Sakarya

  1. Runaway555 – http://www.runaway555.com

Balıkesir

  1. LockedIn – http://www.lockedin.net

Giresun

  1. Girdap – http://www.girdap28.com

Kıbrıs

  1. Kumpass – http://www.kumpass.com

Aydın

  1. Room Escape Aydın – http://www.roomescapeaydin.com
  2. Tuzak Ev – http://www.tuzakev.com

Erzurum

  1. Kaçış Yok – http://www.kacisyok.net

9 Comments

  1. Merhaba Blogunuz için teşekkürler.Gidilecek yerleri bulabilmek açısından faydalı. Ben de 3-4 aydır evden kaçış furyasını takip etmekteyim. Bu konseptte oyunların yapılmasını çok faydalı buluyorum. En son Ankara’da Escapee ye gittim ve çok beğendim. Kaçış konsepti hapishane ve oyunu oynarken müzikler ve bulmacalarla gerçekten kendinizi oyuna kaptırıyorsunuz. 1 saat nasıl geçti anlamadık. 58:00 dakikada ancak tamamlayabildik oyunu :)

    Reply
  2. bende arkadas gurubumla Ankara da 2 aydır fırsat buldukça oyun evlerine gidiyoruz. Çok başarılı evlerede gittik ama en çok eğlendiğimiz yer IQuit oldu .Konusu bizi daha çok cezbetti :) bankayı soymak baya aksiyonluydu

    Reply
  3. Ortaköy korku evi, gittiğimiz 8. kaçış oyunuydu. Bir tek ilk oyunumuzda kacamamistik, diğerlerinin hepsi başarı ile sonuçlanmıştı. Ortaköy korku evinde ise bir türlü konsantre olamadık, evde oyun için kullanılan fenerler bozuktu, video izlememiz gereken dvd çalışmıyordu, oyunlar düzgün hazırlanamamisti, surekli şifreler tamam ben size şifreyi söyliyim o zaman denilerek dışarıdan geliyordu, bu da insanı demorolize eden ve oyundan kopmasını sağlayan unsurlardı. Ayrıca korku evi konseptinde olmasına rağmen dıştan gelen hafif bir müzik haricinde herhangi bir unsur yoktu, kurgu çok basit kalmıştı, analitik ve mantığa dayali hiçbir oyun yoktu. Artık o kadar gerildik ki artik pes edip oyunu bıraktık. Yöneticinin hışımla odaya kabadayı gibi girerek ahkam kesmesi ve tartışma çıkartması da cabası oldu, hiç kimseye tavsiye etmeyeceğim en kötü kaçış oyunlarından biriydi.

    Reply
  4. Harika bir liste hazırlamışsınız. Elinize sağlık.

    Reply
  5. İstanbul’da 5 korku evine gittim ve en çok ortaköy korku evi’ni beğendim. Hatta yorumlardan birinde olumsuz şeyler olduğunu görünce şaşırıdm çünkü en iyisi bence oydu. Evin sahibiyle oyunun sonunda tanıştık, hepsi de çok iyilerdi. Diğer favorim de Kadıköy’deki gizemli ev’di. Ama ortaköy korku evi 3 katlı ev olduğu için zaten sırf bunla beni çok etkiledi. Umarım bu akım sadece bi furya olarak kalmaz da başka şehirlerde de ortaya çıkar. Listeyi hazırlayanlara gerçekten teşekkür etmek lazım

    Reply
  6. İbrahim’in affına sığınarak :) daha detaylı bir kaçış oyunları listesi ihtiyacı duyanlar https://yenigorev.com adresinden bizi de takip edebilirler.

    Reply

Bir Cevap Yazın